224 224 224

Bezpieczeństwo

Twoje dane są zawsze bezpieczne. Protokół SSL gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych.

 

Informacje o dfe-serwisie

Co oferuje dfe-serwis?

Dfe-serwis jest przeznaczony do odbierania ważnych informacji przesyłanych przez Fundusz w związku z realizacją obowiązków informacyjnych, o których mowa w przepisach prawa o dobrowolnych funduszach emerytalnych oraz Statucie Funduszu, takich jak informacja o stanie konta (roczna i na żądanie), informacja o zmianie regulaminu prowadzenia konta, czy informacja o akcjach promocyjnych. Korzyści z jego aktywowania jest jednak znacznie więcej. W dfe-serwisie możesz także:

 • sprawdzić wysokość swoich oszczędności,
 • zweryfikować dokonane wpłaty i sprawdzić ile można dopłacić do limitu rocznego,
 • sprawdzić posiadane przez Fundusz własne dane oraz dane osób wskazanych do otrzymania środków w razie śmierci Oszczędzającego,
 • dokonać aktualizacji danych do kontaktu takich jak: adres korespondencyjny, numery telefonów czy adres e-mail,
 • pobrać formularze zmiany danych.
Jak uzyskać dane potrzebne do zalogowania

Jeśli chcesz zalogować się po raz pierwszy, w tym także po tymczasowej utracie możliwości korzystania z dfe-serwisu, lub jeśli nie pamiętasz swojego Hasła lub Twoje Hasło jednorazowe straciło ważność, przejdź do zakładki „Dostęp do dfe-serwisu” opcja „Aktywacja dostępu”. Następnie podaj swój Login (Numer konta IKE/IKZE lub Numer klienta) oraz numer telefonu komórkowego zarejestrowany w Funduszu, a następnie kliknij link „Utwórz hasło jednorazowe”. Po weryfikacji zgodności danych otrzymasz SMS z nowym Hasłem jednorazowym. Wykorzystaj otrzymane hasło przy pierwszym logowaniu i utwórz swoje własne Hasło.

 • Numer konta został do Ciebie przesłany w formie papierowej po zawarciu umowy, a Numer klienta uzyskasz w dfe-serwisie, jeśli posiadasz IKE i IKZE. Jeśli nie posiadasz żadnego z tych numerów, skontaktuj się z nami.
 • Hasło jednorazowe należy użyć w dniu otrzymania SMS, do godziny 23:59:59. Po upływie tego terminu Hasło jednorazowe będzie nieaktywne i nie będzie możliwości zalogowania się przy jego użyciu.
 • Utworzone przez Ciebie Hasło musi zawierać od 8 do 12 znaków, w tym przynajmniej 1 dużą literę, 1 małą literę oraz 1 cyfrę lub znak specjalny.

Użycie przycisku „Utwórz hasło jednorazowe” jest jednocześnie wyrażeniem zgody na wysłanie wiadomości SMS z Hasłem jednorazowym na posiadany przez Fundusz numer telefonu. Jeżeli nie wyrażasz zgody na otrzymanie SMS z Hasłem jednorazowym wybierz opcję „Anuluj”.

Jeśli nie masz zarejestrowanego w Funduszu numeru telefonu komórkowego lub zarejestrowany w Funduszu numer jest nieaktualny, użyj opcji Nie mam zarejestrowanego numeru telefonu komórkowego lub jest on nieaktualny.

Usługa jest dostępna tylko dla krajowych operatorów telekomunikacyjnych.

Zasady bezpieczeństwa i wymogi stanowiska komputerowego

Dfe-serwis jest umieszczony na bezpiecznym serwerze www. Wszystkie informacje przesyłane pomiędzy przeglądarką, a serwerem usługi, są szyfrowane przy użyciu protokołu TLS wersja 1.2 (Transport Layer Security) kluczem o minimalnej długości 128 bitów.

Stanowisko komputerowe, z którego następuje dostęp do dfe-serwisu powinno, dla zachowania pełnego bezpieczeństwa korzystania z dfe-serwisu, spełniać następujące wymagania:

 • posiadać system antywirusowy z najnowszą wersją definicji wirusów i uaktualnień,
 • posiadać zaporę bezpieczeństwa (firewall) skonfigurowaną w sposób uniemożliwiający dostęp do komputera z sieci Internet przez osoby trzecie,
 • posiadać zainstalowane wszystkie dostępne poprawki i uaktualnienia dla systemu operacyjnego komputera dotyczące bezpieczeństwa,
 • posiadać zainstalowaną przeglądarkę internetową: Internet Explorer w wersji minimum 11, Google Chrome w wersji minimum 43.0 lub Mozilla Firefox w wersji minimum 40.0, ustawioną na przyjmowanie tymczasowych plików Cookie. Dopuszczalne jest stosowanie innych wersji przeglądarek internetowych, jeżeli zapewniają one pełną zgodność z wersjami wymienionymi powyżej,
 • posiadać zainstalowany program Adobe Acrobat Reader.

Dodatkowo każdy użytkownik dfe-serwisu po pierwszym zalogowaniu musi utworzyć swoje własne hasło dostępu. Hasło nie może być krótsze niż 8 znaków i dłuższe niż 12 znaków oraz musi zawierać przynajmniej 1 dużą literę, 1 małą literę oraz 1 cyfrę lub znak specjalny.

Bezpieczeństwo w sieci

1. Antywirus i Zapora Sieciowa

Oprogramowanie antywirusowe to podstawowe narzędzie ochrony Twojego komputera przed wirusami. Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji tego typu – zarówno komercyjnych jak i bezpłatnych. Brak ochrony antywirusowej może skutkować zainfekowaniem Twojego komputera złośliwym oprogramowaniem, a także przejęciem kontroli nad Twoim komputerem lub kradzieżą Twoich danych. Nowoczesne Antywirusy posiadają wiele dodatkowych funkcji umożliwiających ochronę również przed nowymi, nieznanymi wirusami poprzez wykorzystanie m.in. analizy zachowania podejrzanych plików. Ważnym elementem ochrony Twojego komputera jest zapora sieciowa monitorująca komunikację Twojego komputera z innymi urządzeniami zarówno w Twoim bezpośrednim otoczeniu jak i Internecie. Dobrze skonfigurowana zapora może nie tylko uchronić Cię przed atakami, ale również zablokować próbę połączenia się wirusa, który dostał się na Twój komputer z serwerami przestępców, zakłócając jego działanie.

2. Aktualizacje

W oprogramowaniu, z którego na co dzień korzystasz, nieustannie wykrywane są błędy, które mogą mieć niepożądany wpływ na działanie aplikacji, a nawet zakłócać działanie całego komputera. Błędy mogą być również wykorzystywane przez przestępców lub wirusy. Większość twórców oprogramowania zapewnia mechanizmy aktualizacji dla swoich aplikacji. Sprawdź, czy są włączone i działają prawidłowo – nie zgłaszają błędów. Pamiętaj, aby kluczowe elementy oprogramowania Twojego komputera i popularne aplikacje były zawsze aktualne. Zwiększy to bezpieczeństwo, stabilność, a często również szybkość działania programów. W szczególności warto zwrócić uwagę na system operacyjny, przeglądarkę internetową, Java i przeglądarkę dokumentów PDF. Jeżeli producent zaprzestaje wsparcia danej aplikacji czy wersji systemu, jedynym sposobem zapewnienia sobie bezpiecznego korzystania z komputera jest wymiana danej aplikacji na nowszą, wspieraną wersję.

3. Hasła, uprawnienia i szyfrowanie urządzeń przenośnych

Twoje hasło jest kluczem do Twojej elektronicznej tożsamości - dbaj o nie. Systemy informatyczne rozpoznają Ciebie jako użytkownika nie jako osobę. To, że jesteś tym za kogo się podajesz, weryfikują często właśnie za pomocą hasła. Każdy kto poda prawidłowe dane uwierzytelniające, będzie traktowany jak zaufany użytkownik. Będzie mógł zrobić wszystko to, co Ty. Pamiętaj więc, aby Twoje hasło było długie i skomplikowane - jeżeli ktoś będzie chciał je zgadywać, nie będzie miał łatwego zadania. Jeżeli hasło będzie regularnie zmieniane, jego złamanie może być ekstremalnie trudne. Pamiętaj, że Twoje Konto nie jest jedynym użytkownikiem obecnym na komputerze. Zazwyczaj jest jeszcze wbudowane Konto administratora posiadające ekstremalnie wysokie uprawnienia. Dla tego konta również należy zmienić hasło. Do codziennej pracy korzystaj z konta użytkownika, które nie posiada uprawnień administratora komputera. Takie uprawnienia nie są zazwyczaj wymagane do przeglądania Internetu, słuchania muzyki, gier czy pracy z dokumentami, a ich brak może Ciebie uchronić przed skutkami części ataków i wirusów. Jeżeli jakaś aplikacja prosi o wykonanie akcji z uprawnieniami administratora, przed zatwierdzeniem dostępu, zastanów się do czego ta aplikacja może ich potrzebować, a w razie wątpliwości sprawdź, co na ten temat publikuje producent. Jeżeli korzystasz z urządzenia przenośnego takiego jak laptop, tablet czy smartfon, rozważ zaszyfrowanie dysku urządzenia. Większość smartfonów i tabletów posiada możliwość szyfrowania w standardzie – wystarczy wyszukać odpowiednią opcję w konfiguracji, wprowadzić hasło i gotowe. Niestety nie wszystkie systemy operacyjne obecne na laptopach dają możliwość szyfrowania. Na nasze szczęście istnieje wiele aplikacji, które rozwiązują ten problem. W przypadku utraty urządzenia Twoje dane pozostaną bezpieczne, a często ich wartość jest większa niż wartość urządzenia.

4. Bezpieczne korzystanie z komputera

Komputer czy smartfon bez dodatkowego oprogramowania to prawie kalkulator. Twoje ulubione programy sprawiają, że jesteś w stanie pracować w komfortowy i efektywny sposób. Instalując aplikacje, zwróć uwagę nie tylko na warunki licencji, ale również na to, czy w instalatorze nie pojawia się opcja doinstalowania dodatkowego oprogramowania. Tak zainstalowane dodatkowe oprogramowanie może dodatkowo obciążać komputer, wyświetlać reklamy, a nawet przesyłać dane statystyczne z komputera do serwerów w celu profilowania użytkownika. Instalując aplikację na smartfonie, zawsze sprawdzaj, jakich uprawnień wymaga i do jakich funkcji telefonu będzie miała dostęp. Jeżeli masz wątpliwości czy żądane uprawnienia nie są przypadkiem zbyt wysokie, poszukaj podobnej aplikacji i wybierz tę, która nie będzie budziła Twoich wątpliwości – rynek aplikacji mobilnych jest bardzo prężny. Rozważ instalację dodatków zwiększających bezpieczeństwo przeglądarki w szczególności blokujących uruchamianie skryptów, wyskakujące okna i zawartość multimedialną oraz wyświetlających poziom zaufania do stron. Zwracaj uwagę na treść komunikatów, które wyświetla komputer. Wiele problemów z komputerem możesz rozwiązać samodzielnie. W Internecie znajdziesz pomocne porady i instrukcje – jeżeli wiesz czego szukasz, a treść komunikatu jest w tym zakresie bardzo pomocna.

5. Kopie zapasowe

Posiadanie archiwum plików zawierającego wszystkie pliki, których utrata byłaby bolesna, jest konieczne. Jedno małe spięcie może nas pozbawić wszystkich zdjęć z wakacji i rodzinnych imprez. Często takie pliki są nie do odzyskania. Podstawowym zadaniem archiwum jest przechowanie plików na wypadek awarii komputera. Archiwum musi być więc tworzone na zewnętrznych nośnikach np. płytach, pendrive lub dysku zewnętrznym. Ważne, aby nośniki były przechowywane w bezpiecznym miejscu tak, aby nie uległy zniszczeniu razem z komputerem. Archiwum podpinaj wyłącznie na czas kopiowania plików. Dyski zewnętrzne wymagają co jakiś czas podłączenia do zasilania. Sprawdź w instrukcji lub na stronach producenta, jak często powinieneś podłączać dysk, aby nie uległ awarii. Kopie awaryjne zyskały na znaczeniu wraz z rozwojem wirusów, których zadaniem jest szyfrowanie plików i żądaniem opłaty za ich odszyfrowanie. Przywrócenie komputera do ustawień fabrycznych lub instalacja nowego systemu i odzyskanie plików z archiwum to najpewniejsza, najprostsza i często najtańsza metoda wyjścia z tej trudnej sytuacji.

6. Oprogramowanie antywirusowe

Allianz zapewnia, że ochrona antywirusowa podejmowana jest z należytą starannością, a stosowane programy antywirusowe podlegają aktualizacji. Allianz nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania lub niemożliwości korzystania z materiałów umieszczonych na stronie z powodów zależnych od użytkownika.

Polityka Cookies

Czym są pliki „cookies”?

Cookies (ang. ciasteczka) to małe pliki tekstowe zapisywane na urządzeniu końcowym (komputerze, telefonie czy tablecie), z którego korzystasz, gdy przeglądasz strony internetowe.

Cookies pozwalają rozpoznać urządzenie i odpowiednio wyświetlić stronę, tak aby była czytelna i dopasowana do Twoich preferencji. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. Dane te są zaszyfrowane a informacje, które są zawarte w cookies mogą być odczytane jedynie przez serwer, który je utworzył.

Więcej informacji o tym, w jaki sposób działają̨ cookies, można znaleźć na stronie:

Do czego używamy plików „cookies” w serwisie https://www.DFEallianz.pl oraz https://www.OFEallianz.pl

Wykorzystywanie cookies nie ma na celu identyfikacji Twojej aktywności w serwisach, a jedynie zapewnienie wygody korzystania z naszych stron www. Cookies zapamiętują Twoją aktywność na naszych stronach internetowych, aby lepiej dopasować strukturę i zawartość stron do Twoich zainteresowań i potrzeb.

Cookies stosujemy celu:

 • zapamiętywania odwiedzin na stronie i Twoich preferencji dotyczących tej strony (języka wyświetlania strony),
 • zapamiętywania sesji logowania, dzięki czemu nie musisz ponownie logować się na każdej odwiedzanej podstronie serwisu a korzystanie z serwisu jest łatwiejsze.

Jakie dane zbierają „cookies”?

Dzięki wykorzystaniu plików cookies poznajemy informacje na temat Twojej aktywności na naszych serwisach www:

 • numer sesji wygenerowany przez serwer,
 • język wybrany przez Ciebie jako domyślny dla serwisu.

Te dane nie pozwalają zidentyfikować Twojej tożsamości.

W niektórych przypadkach pliki cookies mogą służyć do przetwarzania Twoich danych osobowych. Dzieje się tak wyłącznie, gdy sam nam te dane podasz (uzupełniając odpowiedni formularz na stronie). Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz każdorazowo w informacji podawanej w trakcie zbierania Twoich danych osobowych.

Kto otrzymuje dane zebrane przez „cookies”?

Dane zebrane przez cookies otrzymuje Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska Spółka Akcyjna reprezentująca odpowiednio Allianz Polska Dobrowolny Fundusz Emerytalny lub Allianz Polska Otwarty Fundusz Emerytalny, która jest administratorem danego serwisu. Jest ona odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa i poufności danych.

Jakich plików „cookies” używamy?

Funkcjonalne Pliki cookies

Funkcjonalne pliki cookies pozwalają serwisowi na zapamiętanie Twoich wyborów i ustawień. Dzięki temu, że znamy Twoje preferencje możemy Ci zapewnić większą wygodę w poruszaniu się po naszych stronach internetowych.

Wszystkie stosowane przez nas pliki cookies mają na celu lepsze dostosowanie naszych działań i serwisu do Twoich potrzeb. Pamiętaj, że masz możliwość samodzielnego zarządzania plikami cookies. Jednak wyłączenie ich obsługi w przeglądarce może wpłynąć na dostępność i funkcjonalności oferowane na naszych serwisach. Zablokowanie wszystkich plików cookies może przyczynić się do nieprawidłowego funkcjonowania naszych serwisów.

Pliki cookies dzielą się również na tymczasowe (sesyjne pliki cookies) i na bardziej stałe (trwałe pliki cookies):

 • sesyjne – które są przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym do czasu opuszczenia stron internetowych lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej),
 • stałe – przechowywane są na Twoim urządzeniu końcowym przez czas określony w ustawionych parametrach plików cookies lub do czasu ich ręcznego usunięcia przez Ciebie.

Szczegółowa lista plików cookies wykorzystywanych na naszych stronach internetowych wraz z opisem ich funkcji znajduje się poniżej w „Podsumowanie informacji na temat plików cookies”.

W jaki sposób możesz zmienić ustawienia „cookies”?

W większości przeglądarek obsługa cookies jest domyślnie włączona. Jeżeli nie chcesz, by pliki cookies były przechowywanie na Twoim urządzeniu, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki w taki sposób, by nie pozwalała niektórym bądź wszystkim serwisom na tworzenie plików cookies. Wyłączenie obsługi cookies może jednak spowodować niepoprawne funkcjonowanie serwisu.

Więcej informacji o tym, jak zarządzać ciasteczkami w swojej przeglądarce znajdziesz pod linkami:

Ciasteczka w przeglądarce Internet Explorer -> https://support.microsoft.com/pl-pl/help/278835/how-to-delete-cookie-files-in-internet-explorer

Ciasteczka w przeglądarce Chrome -> https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=pl

Ciasteczka w przeglądarce Firefox -> https://support.mozilla.org/pl/kb/ciasteczka#w_ustawienia-ciasteczek

Ciasteczka w przeglądarce Opera -> http://help.opera.com/Windows/12.10/pl/cookies.html

Ciasteczka w przeglądarce Safari -> http://safari.helpmax.net/pl/oszczedzanie-czasu/blokowanie-zawartosci/

Podsumowanie informacji na temat plików „cookies”

LP.Nazwa ciasteczkaRodzaj ciasteczkaGrupa ciasteczka
1JSESSION IDsesyjneFunkcjonalne
2org.apache.tapestry.localestałeFunkcjonalne
3cookiestałeFunkcjonalne
Regulamin świadczenia usług informacyjnych przez Allianz Polska DFE

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem, w którym znajdują się zasady przesyłania przez Fundusz korespondencji w formie elektronicznej oraz zasady dostępu i użytkowania dfe-serwisu.